BARTOŇ 3. VO FINÁLE!!!

 Vo finálovom podujatí SVETOVÉHO POHÁRA  v zimnom triatlone dnes 1. apríla 2006obsadil

PETER BARTOŇ 3. miesto!!!

Na ilustračnom zábere vidíme na MS v nórskom Sjusjone Čecha Žáka v žltom a za ním v tesnom závese beží Peter Bartoň a Tomáš Jurkovič.

 

 Peter Bartoň sa po prvýkrát vo svojej kariére postavil na stupne víťazov. Okrem iných porazil aj do dnes vedúceho pretekára Taliana Daniela Antonioliho. Antonioli "vďaka" skutočnosti, že skončil až na 9. mieste klesol z 1. na 2. miesto. Naopak náš Peter sa vďaka 3. miestu posunul z 5. na 4. miesto. Po vlaňajšom 6. mieste je to posun o 2 priečky a potvrdenie príslušnosti k svetovej špičke.
Petrov komenár k dnešnému podujatiu: "Počas behu som sa trápil, bol to už môj jedenásty štart v tejto sezóne. Na bicykli som sa trošku spamätal, jazdilo sa mi dobre, možno aj preto, že som večer pred pretekmi menil sklon sedadla a teda zmenil som posed. Po bicykli som mal najrýchlejšie depo a vďaka tomu som na bežky vybiehla na 4. mieste, tesne pred Fínom Rissanenom. Spolu sme dostihli Čecha Jindru a od toho momentu som sa začal sústreďovať na záverečný finiš. Do záverečného súboja som si veril a aj som ho vyhral. Sezónu som ukončil k svojej spokojnosti."
Zujímavosťou záverečného kola SP bol štart Uruguajčana Palina.
Na zábere vidíme Petra počas MS v Nórsku.
VÝSLEDKY


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur