Varga zvládol ATTACK TRIATHLON - dobehol na 2. mieste!

varga6 tri.StaraMyjava 679 kopiaRichard Varga absovoval svoj prvý extrémny triatlon. Na objemoch 2,1-139-23 s celkovým prevýšením 4400m dobehol na druhom mieste. Svojho premožiteľa našiel až v záverečnej časti behu, keďže po plávaní a cyklistike jasne viedol.

Náskok okolo 12 minút mal aj na vrchole Chopka v polovičke bežeckej časti. Záverečnú časť - beh z Chopka dole na Srdiečko bežal opatrnejšie aj z dôvodu vyčerpanosti aj z dôvodu obavy o zranenie. 

Richard Varga cca 30 min po dobehnutí do cieľa: "Bolo to veľmi ťažké, ale zároveň veľmi dobrá skúsenosť. Po plávaní som údajne viedol o cca 4 minúty, po cyklistike o 15 minút. Hore na obrátke som mal mať ešte náskok okolo 12 minút. V zbehu dole z Chopka som mal nohy úplne roztrasené, preto som bežal opatrne, aby som sa nezranil. Keďže som za víťazom dobehol 4-5 minút, tak to znamená že som v zbehu stratil na 12 km okolo 16 minút. Čo sa týka môjho plánovaného zajtrajšieho štartu v Demänovskej doline, teraz to vidím maximálne na štafetu. Pravdepodobne sa dáme dokopy s Rišom Nagyom..."

 

 

.jj


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur