• Home
  • Médiá
  • SITA
  • Richard Varga po jedenásty raz a Romana Gajdošová šiestykrát laureátmi ankety STÚ

Od októbra iba 200 ľudí na športových podujatiach...

logo sita2017Od októbra iba 200 ľudí na športových podujatiach vonku a stovka v interiéri, aj to len v zelených okresoch
Podmienky pre organizovanie hromadných podujatí sa majú na Slovensku od októbra opäť sprísniť

BRATISLAVA 11. septembra (SITA) - Slovenský šport zrejme v najbližšom čase nečaká nič dobré. Na vine je druhá vlna pandémie koronavírusu, ktorá už zasiahla aj Slovensko a ovplyvnila športové podujatia. Podmienky pre organizovanie hromadných podujatí sa majú na Slovensku od októbra opäť sprísniť.

"V exteriéri sa na podujatiach v zelených okresoch bude môcť zúčastniť najviac 200 ľudí, v interiéri 100. V oranžových a červených okresoch budú môcť mať exteriérové podujatia 100 a interiérové 50 účastníkov. Takáto situácia má byť aj v hlavnom meste Bratislava," informoval o tom šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí po zasadnutí pandemickej komisie vlády SR. Informáciu priniesol aj facebookový profil Tipos extraligy.

Od 1. septembra zatiaľ platia v slovenskom športe o čosi miernejšie reštrikčné opatrenia než tie, ktoré sú pripravované na október. Aktuálne sú zakázané hromadné podujatia s účasťou nad 1000 ľudí a interiérové podujatia nad 500 ľudí.

(SITA, ds),202009110184


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur