Majster sveta Frodeno chce doma absolvovať Ironmana

logo sita17SITA. Majster sveta Frodeno chce doma absolvovať Ironmana
Nemecká triatlonová hviezda chce spraviť niečo výnimočné pre ľudí zo zdravotníctva


BRATISLAVA 2. apríla (SITA) - Trojnásobný majster sveta v triatlone Jan Frodeno prišiel s nezvyčajným nápadom, ktorý si vynútili súčasné okolnosti v súvislosti so šírením koronavírusu. Nemecký športovec sa rozhodol, že vo svojej španielskej izolácii absolvuje medzi štyrmi stenami triatlonového ´Ironmana´. "Hovorí sa, prosím, nepokúšajte sa o to doma! Ja však vravím, že odplávam 3,8 km, odbicyklujem 180 km a odbehnem maratón. A to všetko doma medzi východom a západom Slnka," napísal Frodeno v stredu na sociálnych sieťach. Správu o tom priniesol aj portál orf.at.

Hoci bol deň, keď sa zvykne žartovať, 38-ročný Kolínčan to myslel vážne. "Nie, nejde o prvoaprílový vtip," uistil známy triatlonista, ktorý si tento nevšedný kúsok naplánoval na sobotu počas veľkonočných sviatkov. Frodeno chce finančné príspevky od sponzorov venovať na dobročinné účely.

"Znie to neobvykle. Ironman je zvyčajne vždy trochu niečo nezvyčajné. Ale niečo veľmi výnimočné je aj to, čo tu v Španielsku, ale aj v Nemecku či inde vo svete odvádzajú ľudia najmä v zdravotníctve," zdôraznil Frodeno, ktorý žije so svojou rodinou v Girone pri Barcelone. A pridal aj odkaz: "Zostaň doma, zostaň fit."

Pôvodný článok:
https://sport.orf.at/stories/3061414/

(SITA, hb;lb),202004020141


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur