Presun OH dá športovcom čas na splnenie limitov, Vargovi pomôže zotaviť sa po zranení

logo sita17Presun OH dá športovcom čas na splnenie limitov, Vargovi pomôže zotaviť sa po zraneníBRATISLAVA 25. marca (SITA) - Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga uvítal utorňajšie spoločné rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a japonskej vlády o presunutí

olympijských hier v Tokiu na budúci rok. Podľa 31-ročného rodáka z Bratislavy tento krok pomôže ochrániť pred šíriacou sa pandémiou koronavírusu mnohých športovcov, funkcionárov, dobrovoľníkov či fanúšikov. Viacerí športovci navyše vďaka tomu dostali väčší časový priestor, aby splnili limity pre štart "pod piatimi kruhmi".

"Myslím si, že toto rozhodnutie je správne vzhľadom na momentálne globálne okolnosti spojené s koronavírusom. Takto sa môžu atléti riadne kvalifikovať a pripraviť na olympijské hry," uviedol pre agentúru SITA Varga, ktorý spomenutý verdikt pozitívne vníma aj z osobného pohľadu: "Myslím si, že sa možno budem vedieť aj lepšie prichystať, keďže od novembra som sa trápil so zranením. Trošku mi to aj pomohlo, aby som získal viac času."

Napriek tomu, že koronavírus ochromil podstatnú časť planéty, Varga ešte nedávno súťažil v austrálskom Queenslande, kde na pretekoch Svetového pohára obsadil 22. miesto. Po návrate domov v súlade s opatreniami slovenskej vlády putoval priamo do karantény. "Momentálne som v nej desiaty deň. Doma sa snažím trénovať dve až tri hodiny denne. Je to taká udržiavacia fáza. Chcem sa najmä zotaviť zo zranenia, aby som čo najskôr nabehol do prípravy, aj keď nevieme, čo nás čaká v súvislosti s pretekmi a kvalifikáciou," pokračoval účastník dvoch olympijských hier v rokoch 2012 a 2016.

V Londýne skončil dvadsiaty druhý a o štyri roky neskôr v Riu de Janeiro bol jedenásty. Ide o najlepšie umiestnenie slovenského triatlonistu na OH v histórii. Okrem toho je R. Varga aj štvornásobný majster sveta v akvatlone, čo je kombinácia behu a plávania. Na margo súčasných opatrení prijatých slovenskou vládou v boji proti koronavírusu R. Varga nedávno na sociálnej sieti skonštatoval: "Som hrdý na našu krajinu, že sme prijali jedny z najstriktnejších opatrení voči COVID-19. Tiež som hrdý na našich občanov, že veľká väčšina je disciplinovaná a zodpovedná. Aj v takej Austrálii si z nás môžu brať príklad."

(SITA, hb;fr;ds),123


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur