Triatlonista roka 2013

varga2013_tb13023. 11. 2013 

 

V 21. ročníku ankety „TRIATLONISTKA ROKA 2013“ po piatykrát v rade zvíťazil Richard VARGA

Na druhom mieste skončil Tomáš JURKOVIČ a na treťom mieste Martin MATÚŠEK.

 

 

Richard Varga - získal tretí titul majstra sveta v akvatlone. Dosiahol dva výsledky z ríše snov na dvoch kolách MS – v Kitzbuheli obsadil 6. a v Štokholme 7. miesto. Zlepšil naše najlepšie umiestnenie v pretekoch SP – 11. miesto v austrálskej Mooloolabe. V celkovom poradí MS obsadil 20. miesto, v ITU SP je na 21. mieste. Pri jedinom tohoročnom štarte na Slovensku získal akvatlonový titul majstra Slovenska.

 

Tomáš Jurkovič – v roku 2013 žiadnu veľkú medailu nezískal a aj keď dvakrát bol veľmi blízko k jej zisku, nakoniec dosiahol tohto roku najlepšie 5. miesto. V kros triatlone dosiahol 5. na ME a 6. na MS. V zimnom triatlone obsadil 6. na ME a 9. na MS. Okrem toho získal aj domáce tituly v šprint triatlone, v kros triatlone a v zimnom triatlone.

Martin Matúšek - v Londýne na akvatlonových MS sme dúfali v zisk medaily. Martin prekvapil a potešil ziskom striebra v kategórii u23.

Tomáš Kubek - získal dve striebra – na MS a ME v kros triatlone. Pritom na MS mu zlato ušlo iba 300-400 m pred cieľom.

Karol Džalaj - majster Slovenska v triatlone. 100%-tne využil bezhákové M-SR vyhlásené STÚ po dlhých dvoch desaťročiach. Dosiahol aj ďalšie výborné výsledky v dlhom triatlone, na pódiové umiestnenie to však nestačilo.

Tadeáš Fazekaš - mladý a perspektívny pretekár, ktorý sa v plávaní síce zlepšil, pri jeho bežeckých schopnostiach pre ďalšie úspechy v triatlone, musí vo vode urobiť ešte väčší progres. Na EPJ v Brne obsadil bodované 8. miesto.

 


Nedať najlepšieho plavca triatlonového sveta a jedného z najlepších triatlonistov svetovej TOP 20 na prvé miesto našej ankety si vyžadovalo značnú dávku fantázie. V dvoch prípadoch sa to ale podarilo. Z 29 lístkov sa na prvom mieste umiestnil 27 krát, dvakrát sa objavil na druhom mieste. Napriek tomu suverénne zvíťazil a ako prvý slovenský športovec STÚ sa piatykrát v rade postavil na najvyšší stupienok. S veľkým bodovým odstupom, ale naopak s jasným náskokom sa na druhom mieste zaslúžene umiestnil Tomáš Jurkovič. O tretie miesto dlho bojovala trojica pretekárov. Prvý z boja o pódium vypadol Karol Džalaj a Kubekovi nakoniec na pódium nestačili ani dve strieborné medaily z kros triatlonu (MS a ME). Na bronzovom stupienku skončil Martin Matúšek s prekvapujúcou striebornou medailou z akvatlonového MS. Medzi trojicu najlepších sa postavil po prvýkrát.

VÝSLEDKY 


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur