Triatlonistka roka 2013

ivanak2013_tb13023. 11. 2013

 
Slovenská triatlonová únia včera na tlačovej besede vyhlásila výsledky ankety „TRIATLONISTKA ROKA 2013“. Dnes v Dome športu SZTK boli najlepšie pretekárky dekorované. Triatlonistkou roka sa zaslúžene stala Ivana KURIAČKOVÁ.

Na druhom mieste skončila Petra FAŠUNGOVÁ a na treťom mieste skončila Ivona MIKLÓŠOVÁ.
 

 

 

Ivana Kuriačková - šokujúco získala tretie miesto v EP žien v estónskom Tartu, získala zlatú medailu na duatlonových MEJ, striebro na MSJ v duatlone, zvíťazila v dvoch kolách EPJ, bodovala pri svojom prvom štarte na EP, na triatlonových MSJ zlepšila naše najlepšie umiestnenie juniorky. Na EPJ 2013 obsadila celkové druhé miesto.

Petra Fašungová - stopercente využila posledné štarty v kategórii u23. Získala titul duatlonovej majsterky sveta ale aj majsterky Európy v kategórii u23. Na Svetových hrách v kolumbijskom Cali obsadila 13. miesto.

Po Tomášovi Jurkovičovi a Petrovi Mosnom je treťou pretekárkou STÚ, ktorá získala majstrovské double. Dvaja spomenutí pretekári získali oba tituly v jednom roku v zimnom triatlone.

Ivona Miklóšová - ako druhá slovenská juniorka (Ivana Kuriačková bola prvou) sa postavila na stupne víťazou v jednom z kôl EPJ. V Brne prekvapila vynikajúcim výkonom, vďaka ktorému skončila na druhom mieste. Ďalšie vynikajúce výsledky dosiahla na M-SR a v konečných hodnoteniach Slovenských pohárov.

Mira Bednarovičová - majsterka Slovenska v triatlone. Štartovala aj na ME, kde sa však nepresadila.

Romana Gajdošová - mladá a perspektívna juniorka, ktorá mala smolu pri svojom svetovom debute na triatlonových MSJ. Prekvapila absolútnym víťazstvom v Mikrotriatlone vo Dvoroch nad Žitavou.

Alena Stevens - majsterka sveta v dlhom triatlone v kategórii AGž30-34. Úspešne absolvovala druhýkrát Ironman Hawaii, kde zlepšila slovenské ženské maximá – umiestnenie a čas.

 

Na sekretariát STÚ prišlo 29 anketových lístkov od zástupcov médií, funkcionárov klubov, ako aj od volených funkcionárov STÚ. Prekvapujúco sa na dvoch lístkoch neobjavila vôbec (!!!), na ostatných vždy obsadila prvé miesto suverénne naša najlepšia pretekárka – Ivana Kuriačková. Druhé miesto získala jasne a zaslúžene Petra Fašungová. O tretie miesto dlho bojovala vlani tretia Ivona Miklóšová a aktuálna majsterka Slovenska v triatlone Mira Bednarovičová. Nakoniec so šesťbodovým náskokom získala pódiové umiestnenie mladá levičanka.

VÝSLEDKY 


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur