Margaréta Bičanová do sezóny s novým bicyklom

Po juniorských reprezentantkách Kristíne Jesenskej a Zuzane Michaličkovej získava podporu od STÚ vo forme nového cestného bicykla aj talentovaná Margaréta Biačonová,

ktorá v minulej - koronou postihnutej sezóne získala titul juniorskej vicemajsterky sveta (Asiago, Tal.) a juniorskej majsterky Európy v zimnom triatlone (Cheile, Rum.). Okrem toho získala zlato na domácom šampionáte v zimnom triatlone, striebro v elitnej kategórii v štafetovom mixe na ME v zimnom triatlone v Rumunsku a vo svojej premiére na triatlonovom svetovom pohári Elite v Karlových Varoch obsadila na jeseň výborné 31. miesto.

Cestný bicykel Wilier Cento 10 SL s komponentami Sram Force „poskladaný na mieru“ Margaréty Bičanovej odovzdal v sídle spoločnosti Eurosports s.r.o. (výhradný distribútor značky Wilier na Slovensku) v Bratislave jej konateľ Rastislav Antal: „Kvôli koronakríze a jej dopadom na výrobu a distribúciu komponentov bicyklov sa boria všetky veľké značky s oneskorením dodávok, ale som rád, že na štarte triatlonovej sezóny už bude Margaréta Bičanová jazdiť na novom bicykli. Verím, že s ním získa podobné úspechy ako v predchádzajúcej sezóne,“ povedal.

„Ďakujem za podporu Slovenskej triatlonovej únii a verím, že s novým bicyklom sa mi podarí dosahovať kvalitné výkony aj v roku 2021,“ povedala Margaréta Bičanová, ktorá v sprievode otca absolovala v Bratislave aj lekárske vyšetrenie nohy po víkendovom zranení z premiérového domáceho šampionátu v kros duatlone v Rajci.

Bianova bajk2 v


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur